Izvor: Studio B, 18.Nov.2013, 18:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radomir Marković podneo zahtev za pomilovanje
Nekadašnji načelnik Resora državne bezbednosti (RBD) Radomir Marković podneo je zahtev za pomilovanje predsedniku Srbije Tomislavu Nikoliću.
Ministarstvo pravde i državne uprave je shodno zakonskoj proceduri, dalo mišljenje o tom zahtevu i prosledilo ga predsedništvu, rečeno je Tanjugu u tom ministarstvu.
Prema zakonu o pomilovanju, ne postoji rok do kog predsednik mora da odgovori na Markovićev zahtev. Zakon takođe ne ograničava koliko puta neko >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << može da traži pomilovanje.
Radomir Marković (67) je osuđen na 40 godina zatvora za ubistvo četvorice funkcionera SPO na Ibarskoj magistrali i Ivana Stambolića i nalazi se na izdržavanju zatvorske kazne u specijalnom zatvoru u Požarevcu.
Prethodnih dana beogradski mediji prenosili su nezvanične informacije da su istražni organi ponudili Markoviću kaznu od 15 godina zatvora umesto 40 za ta dela, ako progovori o ubistvima iz vremena Slobodana Miloševića, kao što je ubistvo novinara Slavka Ćuruvije.
Pogledaj vesti o: Tomislav Nikolić




