Izvor: Mondo, 07.Apr.2013, 22:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nikolić i Vučić o Deklaraciji o Vojvodini
Predsednik Srbije poručio predsedniku Vlade Vojvodine Bojanu Pajtiću, koji najavljuje usvajanje Deklaraciju o zaštiti ustavnih i zakonskih prava pokrajine, da izmišlja problem tamo gde ga nema. Vučić: Užasan udarac za Srbiju.
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić optužio je danas predsednika vlade Vojvodine Bojana Pajtića da deklaracijom o pravima pokrajine ustvari samo želi da zaštiti sebe,jer, kako kaže, čini mu se da već sada postoji dovoljno dokaza da Pajtićeva >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << vlada nije radila po zakonu.
"Ako gospodin Pajtić ima drugih problema onda to nisu problemi Srbije i njene autonomne pokrajine. Ako on misli da je to odbrana Bojana Pajtića od nečega što se oko njega polako priprema... Čini mi se da već sada postoji dovoljno dokaza da u njegovoj vladi nije sve rađeno u skladu zakonu", rekao je Nikolić na konferenciji za novinare u Beogradu upitan o najavljenoj deklaraciji pokrajinske vlade.
Nikolić je pozvao predsednika vlade Vojvodine Pajtića, inače, zamenika predsednika opozicione Demokratske stranke, da raspiše referendum i izbore u Vojvodini i da u kampanji kaže građanima da je
Vojvodina diskriminisana, pa će se, kako je naveo, videti ko će pobediti.
"Ako je toliko siguran, neka raspiše nekakav referendum, neka da ostavku i ode na izbore, pa ćemo da vidimo ko će da pobedi",poručio je Nikolić.
Kako je naveo Nikolić, Srbija i aktuelna vlast se bore "sa mnogo većim silama i alama nego što je to gospodin Pajtić koji izmišlja problem tamo gde ga nema". "Nema tog čoveka u bilo kom selu u bilo
kojoj opštini u Vojvodini koji može nešto da uradi protiv interesa Srbije", rekao je Nikolić.
"Ako se pojavi predsednik takozvane vlade Vojvodine i zakaže sednicu u vreme kada državno rukovodstvo mora da odluči šta će da radi, I time nagovesti da šta god da uradimo otvara nam se još jedan problem, onda počinjem da sumnjam u njegove namere", rekao je Nikolić.
Večeras se povodom Deklaracije o Vojvodini oglasio i potpredsednik Vlade Srbije i predsednik Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić rekavši da je vojvođanska vlast nanela ogromnu štetu državi Srbiji inicijativom da pokrajinska skupština usvoji deklaraciju o zaštiti prava Vojvodine.
Vučić je televiziji Pink rekao da je inicijativa predsednika Vlade Vojvodine Bojana Pajtića o usvajanju deklaracije o zaštiti prava Vojvodine predstavlja "užasan udarac Srbiji u trenutku koji nije ni lak ni jednostavan".
"Građanima Vojvodine nije potrebna zaštita od Srbije nego od onih koji loše vladaju u Vojvodini. Najveća nezaposlenost je u Vojvodini. Tamo žive vreoma vredni ljudi, ali je loša vlast uništila sve što je u Vojvodini postojalo", rekao je Vučić.
Nakon sastanka sa predsednikom Tomislavom Nikolićem i predsednik Republike Srpske Milorad Dodik prokomentarisao je najavu Bojana Pajtića.
On je rekao je da je za Srpsku neprihvatljivo da se u ovom teškom trenutku oko Kosova pokreću nove dileme i izazovi, kao što se to sada čini u Vojvodini.
"Protivimo se nastojanju da se u ovom trenutku pokreću nove dileme i izazovi, kao što se to čini u Vojvodini, i pozivamo da se odbace te politike i ojača srpska država", rekao je Dodik na zajedničkoj konferenciji za novinare sa predsjednikom Srbije Tomislavom Nikolićem, nakon sastanka državnog vrha Srbije i Srpske.
Dodik je rekao da je interes Republike Srpske jedinstvena i moćna Srbija, te da su neprihvatljivi svi procesi koji idu u pravcu njenog slabljenja i dezintegracije.
Vladajuće stranake kritikovale su danas najavljenu Deklaraciju o zaštiti ustavnih i zakonskih prava Vojvodine.
Podsetimo, predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić je juče najavio da će pokrajinska skupština u sredu doneti Deklaraciju o zaštiti ustavnih i zakonskih prava AP Vojvodine, jer "velika većina građana jasno vidi da se ta prava ne poštuju i povređuju
(agencije/MONDO, foto: Tanjug, Nenad Milošević)
Vučić o Pajtićevom predlogu deklaracije: Ogromna šteta
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Apr.2013
To je urađeno na loš način i u lošem trenutku, čime je naneta ogromna šteta državi Srbiji, izjavio je večeras prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić, povodom najave predsednika Vlade Vojvodine Bojana Pajtića da će pokrajnski parlament usvojiti Deklaraciju o zaštiti ustavnih...
DS se „zaletela“ sa Deklaracijom o Vojvodini
Izvor: Danas, 08.Apr.2013, 20:12
Rasprava i usvajanje Deklaracije o zaštiti ustavnih i zakonskih prava Vojvodine, koju je pokrajinskom parlamentu predložila vlada s Bojanom Pajtićem na čelu, odložena je zbog brzopletog istrčavanja u javnost Demokratske stranke, koja se o tom dokumentu nije prethodno konsultovala s koalicionim...




















