Nikolić: Puna podrška timu Klinta Vilijamsona

Izvor: Kurir, 18.Okt.2012, 17:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nikolić: Puna podrška timu Klinta Vilijamsona

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić razgovarao u Beogradu sa specijalnim tužiocem Klintom Vilijamsonom i izrazio podršku nameri njegovog istražnog tima da ispita zločine nad Srbima. Vilijamson rekao da će njegova istraga obuhvatiti sve zločine počinjene nad Srbima, koji su opisani u izveštaju Dika Martija.

BEOGRAD -   Predsednik Srbije Tomislav Nikolić je izrazio podršku šefu istražnog >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << tima za ispitivanje trgovine organima Klintu Vilijamsonu u njegovoj nameri da istraži zločine koji su vršeni nad Srbima, saopštila je pres služba predsednika.

Nikolić je razgovarao u Beogradu razgovarao sa Vilijamsonom koji  je glavnim tužilac specijalnog istražnog tima Evropske komisije za ispitivanje trgovine ljudskim organima na Kosovu i Metohiji.

On je posebno istakao da naša zemlja mnogo očekuje od te istrage i da je zbog toga Republika Srbija spremna da ostvari apsolutnu saradnju sa specijalnim istražnim timom.

Glavni tužilac Vilijamson je informisao predsednika Nikolića o dosadašnjem toku istrage i o problemima koji prate istražni postupak.

Vilijamson je dodao i da njegova istraga neće biti ograničena samo na trgovinu organima, već će obuhvatiti sve zločine počinjene nad Srbima, koji su opisani u izveštaju Dika Martija.

Predsednik Nikolić i tužilac Vilijamson saglasili su se da je od izuzetne važnosti za Srbiju, za stabilnost regiona, a pre svega za porodice žrtava, da se istraga sprovede neometano, u potpunosti, i da se počinioci ovih gnusnih zločina privedu licu pravde.

Zbog toga ceo postupak treba izvesti krajnje pažljivo, uz maksimalno angažovanje vlada zemalja u regionu oko zaštite svedoka i omogućavanja nesmetanog rada specijalnom istražnom timu.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Srbija mnogo očekuje od istrage o trgovini organima

Izvor: Nezavisne Novine, 18.Okt.2012

BEOGRAD - Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić rekao je danas šefu specijalnog Euleksovog tima za istragu o trgovini ljudskim organima na Kosmetu tužiocu Klintu Vilijamsonu, da Srbija mnogo očekuje od te istrage i da je zbog toga spremna da ostvari apsolutnu saradnju sa specijalnim istražnim timom.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.