Lično ću se angažovati oko pruge

Izvor: B92, 11.Jan.2015, 22:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Lično ću se angažovati oko pruge"

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je da je siguran da će pruga Beograd - Budimpešta biti izgrađena za dve godine kako je i planirano.

Kako je rekao, ta pruga će sa Evropom spojiti Kinu, koja će biti oslonjena na Srbiju.

Nikolić je u izjavi Tanjugu istakao i da će taj projekat biti pod strogim nadzorom i da će i lično biti angažovan, jer želi da naša saradnja sa Kinom uspe.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
"Ako smo rekli da će biti za dve godine, onda mora da bude za dve godine, jer dobro poznajem kako Kinezi rade i kod njih opravdanja za probijanje rokova nema. Ta pruga nas spaja sa Evropom, a u velikoj meri i Kinu oslonjenu na Srbiju mnogo bolje povezuje sa Evropom", naveo je Nikolić.

On je dodao da je izgradnja pruge Beograd - Budimpešta značajna najmanje za tri zemlje, jer treba uzeti u obzir i Mađarsku koja aktivno učestvuje i kao članica EU želi da iskoristi priliku što je Kina veoma raspoložena da investira u ovaj deo Evrope.

Govoreći o Samitu Kine i zemalja Centralne i Jugoistočne Evrope, a koji je nedavno bio održan u Beogradu, Nikolić je rekao da je kinesku delegaciju pokušao da ubedi da se isplati investiranje u proizvodnju u Srbiji.

"Mi smo samo nastavili razgovore koje sam imao u Pekingu sa kineskim predsednikom i premijerom. A to je produbljivanje i nastavak srpsko-kineske saradnje i otvaranje potpuno novog polja saradnje, a to je da ne bude više ulaganja samo u infrastrukturu već da pokušamo da kineske privrednike ubedimo da je isplativo investirati u proizvodnju u Srbiji", rekao je Nikolić.

Šta je predsednik Nikolić rekao o napadima u Parizu, pretnji koja dolazi od islamističkih grupa i o spremnosti Srbije za akciju u borbi protiv terorizma, čitajte na našoj INFO stranici.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Nikolić: Pruga do Budimpešte sigurno gotova u roku

Izvor: Mondo, 11.Jan.2015

Tomislav Nikolić siguran je da će izgradnja pruge Beograd - Budimpešta biti izgrađena za dve godine kako je i planirano i da će ta pruga sa Evropom spojiti Kinu koja će biti oslonjena na Srbiju...On je u izjavi za Tanjug istakao i da će taj projekat biti pod strogim nadozorom i da će i lično...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.