Sjajan otpor Belorusije, ali raduju se Amerikanke

Izvor: Mondo, 12.Nov.2017, 20:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sjajan otpor Belorusije, ali raduju se Amerikanke

Američke teniserke osvojile su Fed Kup posle 17 godina.

Amerikanke su šampionke Fed Kupa!

Uzbudljivi "dvoboj" protiv Belorusije rešen je tek u petom meču, u dublu, u kome su Rodžers i Vandevej bile uspešnije od Sabalenke i Sasnovič, za konačnu pobedu 3:2.

Američki dubl je slavio za 1 sat i 53 minuta u dva seta - 6:3, 7:6 (7:3), što je 18. titula u ovom takmičenju za Sjedinjene Američke Države, a prva još od 2000. godine kada >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << su nastupale Monika Seleš, Lindsi Devenport, Dženifer Kaprijati i Lisa Rejmond.

Posle prvog dana finala u Minsku rezultat je bio 1:1, da bi SAD povela pošto je Koko Vandevej bila bolja od Arine Sabalenke. Teniska reprezentacija Belorusije izjednačila je potom na 2:2, pošto je Aleksandra Sasnovič pobedila Sloun Stivens, ali je dubl doneo konačnu prevagu.

Beloruskinje su pružile snažan otpor i bile na korak od toga da izbore treći set pošto su vodile 5:2, ali su Rodžers i Vandevej vratile dva brejka, pa onda još jedan nakon novog vođstva Belorusije 6:5.

Amerikanke su izgubile tri finala Fed Kupa od 2000. godine, ali ovoga puta nisu stale.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.