Izvor: B92, 31.Jan.2016, 17:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Političari čestitali: Ako se po jutru dan poznaje...
Najbolji teniser današnjice Novak Đoković ponovo je osvojio Australijan open, a srpski političari nisu časili ni časa da mu čestitaju.
Đoković je u finalu savladao Britanca Endija Marija maksimalnim rezultatom, po setovima 6:1, 7:5, 7:6 (7-3), za nešto manje od tri sata igre.
Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić čestitao je osvajanje šeste titule u Melburnu, istakavši da je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << srpski teniser još jednom dokazao da su upornost i predan rad siguran put do uspeha.
"Ako se po jutru dan poznaje, i ova godina će biti jedna u nizu u kojoj ćete ispisati nove stranice istorije tenisa", napisao je Vučić u čestitki.
Premijer je dodao da mu je čast da Đokoviću, u ime vlade i građana Srbije, uputim najiskrenije čestitke povodom osvajanja šeste titule na Australijan openu.
Takođe, Maja Gojković je čestitala ispred Narodne skupštine.
"U ime Narodne skupštine i svoje ime čestitam Vam na još jednoj pobedi i šestoj titulu na prvenstvu Australije. Sjajnom igrom i upornošću tokom čitavog prvenstva još jednom ste pokazali da zaslužujete poziciju najboljeg tenisera na svetu. Želim Vam da i dalje nastavite da igrate u ovakvoj formi i osvajate turnire", navodi se u čestitki Maje Gojković.
Gradonačelnik Siniša Mali se pridružio čestitkama.
"U ime grada Beograda i u svoje lično ime, čestitam ti na fantastičnoj igri u toku čitavog Otvorenog prvenstva Australije, koja te je dovela do ubedljive pobede i u finalu. U završnici Melburna nismo ni očekivali drugačiji ishod, jer si nas navikao na visestruki sampionski niz", piše se u čestitki gradonačelnika.
Mali je u čestitki dodao:
"Izuzetno smo ponosni na sve tvoje uspehe i s obzirom na to da je tenis sport koji u svetu ima veliki ugled, presrećni smo što je upravo naš čovek na samom vrhu ATP liste".
Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić nije krio oduševljenje dominacijom Đokovića.
"Svaka čast Novače, ovo je više od pobede i trofeja, jer ovakvu dominaciju na svetskom tronu nismo do sada videli. Hvala što si, po ko zna koji put, sve nas učinio ponosnim", stoji se u čestitki Udovičića.
Javio se i predsednik Republike Srpske Milorad Dodik.
"Sjajnom igrom i fantastičnom pobedom svim ljubiteljima sporta, i u Republici Srpskoj, priuštili ste nezaboravne trenutke, i sve nas, koji za Vas navijamo, još jednom učinili ponosnim i srećnim. Želim Vam puno sportske sreće, uspeha i pobjeda", navedeno je u Dodikovoj čestitki.











