Izvor: Telegraf.rs, 26.Avg.2014, 11:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ĐOKOVIĆ: Ponovo sam koncentrisan i spreman za uspehe
Naš najbolji teniser zadovoljan igrom u prvom kolu protiv talentovanog Argentinca
Najbolji teniser sveta Novak Ðoković rekao je da su mu neuspesi na mastersima u Torontu i Sinsinatiju teško pali, ali da je sada spreman da na US openu ide na titulu.
Ðoković je turnire u Torontu i Sinisinatiju završio već u osmini finala nakon poraza od >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << Francuza Žoa Vilfreda Conge i Španca Tomija Robreda.
- Poslednje tri nedelje, na turnirima u Torontu i Sinsinatiju, bile su veoma teške za mene u emotivnom smislu. Nisam uspevao da pronađem pravu igru i nisam se osećao dobro na terenu. Ipak, na US openu se osećam se drugačije, ponovo sam koncentrisan i spreman za uspehe – rekao je Ðoković za sajt turnira.
Foto: AP/Tanjug
On je u prvom kolu pobedio mladog Argentinca Dijega Švarcmana sa 6:1, 6:2, 6:4, posle 97 minuta igre.
- Zadovoljan sam prvim mečom. Dobro sam udarao lopticu. Dijego je veoma talentovan igrač i veoma je brz na terenu. Nije me pritiskao dovoljno servisima, mislim da mora na tome da poradi, ali odigrao je dobar meč – dodao je Ðoković.
Njegov naredni protivnik biće Francuz Pol Anri Matje. Ðoković i Matje do sada su se sastajali šest puta i srpski teniser vodi sa 5-1 u pobedama.
(Telegraf.rs/Tanjug)










