Čilić osigurao hrvatsko polufinale u Hertogenbošu

Izvor: N1 televizija, 16.Jun.2017, 18:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čilić osigurao hrvatsko polufinale u Hertogenbošu

Najbolji hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u polufinale turnira u Hertogenbošu pobedom nad Vasekom Pospišilom iz Kanade.

Čilić, koji je postavljen za prvog nosioca, protiv kvalifikanta je slavio sa 6:3, 7:5, posle jednog sata i 17 minuta igre.

Na taj način, Čilić je osigurao hrvatsko polufinale, pošto će mu rival u borbi za finale biti sunarodnik Ivo Karlović. On je takođe bio bolji od kvalifikanta, >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << a slavio je protiv Danila Medvedeva sa 6:4, 6:4.

Čiliću je u prvom setu jedan brejk bio dovoljan da bi ga osvojio. Pospišilu je oduzeo servis u šestom gemu, iskoristivši jedinu brejk loptu u tom setu.

Kanadski teniser se probudio u nastavku, došao je do brejka u drugom gemu, a potom je tu prednost održavao bez problema. Sve se promenilo u devetom gemu, kada je Čilić iskoristio drugu brejk loptu, a posle sigurnog servis gema napravio još jedan brejk. Tako je dobio priliku da u 12. gemu odservira za meč, što je i učinio iskoristivši prvu meč loptu.

U drugom polufinalu sastaće se Luksemburžanin Žil Miler i Aleksander Zverev iz Nemačke.

Turnir u Hertogenbošu igra se za nagradni fond od 589.185 evra, a možete da ga pratite na kanalima Sport kluba.

Nastavak na N1 televizija...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.