Izvor: Večernje novosti, 12.Sep.2019, 14:17

UŽIVO: Srbija - SAD 61:53 (TREĆA ČETVRTINA)

Košarkaška reprezentacija Srbije igra protiv SAD u borbi za plasman od petog do osmog mesta na Svetskom prvenstvu u Kini Košarkaška reprezentacija Srbije igra protiv SAD u borbi za plasman od petog do osmog mesta na Svetskom prvenstvu u Kini.Obe ekipe su neočekivano eliminisane u četvrtfinalu, Srbija od Argentine i SAD potom >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << od Francuske.Pobednik tog duela igraće za peto mesto protiv boljeg u utakmici Češke i Poljske. "Za nas veliki protivnik¦ Iskreno, spremali smo se za obe reprezentacije, mnogo više za Francuze... Očekivali smo da bi nam ta utakmica omogućavala Olimpijske igre. Do toga neće doći. Biće to utakmica za prestiž, utakmica za ponos, za pravi sportski rat. Moramo da je odigramo hrabro i pametno, kao i uvek do sada. Skoro uvek", rekao je Đorđević.Tekstualni prenos iz Donguana možete pratiti na sajtu “Novosti”.PRVA ČETVRTINAPrvi napad imaju košarkaši Srbije. Lopta nije uspela da dođe do Milutinova. Nije prošlo dodavanje Bogdanovića. Majls Tarner pogađa za vođstvo Amerikanaca, 0:2. Sjajna asistencija Bogdanovića za Milutinova i zakucavanje. Trojka za Bogdana! Odličan počitak naših. Još jedna trojka Bogdanovića, 8:2.Mičel nije uspeo da poentira, a onda Bogdan još jednom pogađa van linije 6,75, - 11:2. Popović uzima minutu odmora.Kemba Voker uzvraća trojku. Mada su odlično naši igrali odbranu. Posle izgubljene lopte Nikole Jokića Ameri su imali šansu da smanje, ali Barns je promašio. Bogdanović 4/4 za tri, neverovatno šutira naš najbolji igrač na ovom prvenstvu- 14:5.Jokić nije uspeo da "ugura" Barnsa pod koš i zbog toga je izbacio pâs napolje. Tamo je bio Lučić koji je iznudio faul za tri bacanja, 17:5. Odlična odbrana Srbije i Voker gubi loptu. Na drugoj strani Vladimir Lučić ponovo je iznudio faul za tri poena. Krilo Bajerna pogađa sva tri, 20:5. Nova izgubljena lopta Vokera, raspada se igra Amerike. Trojka Micića i plus 18 - 23:5.Vasilije Micić promašio je šut s poludistance. Trojku kod Amerike promašio je i Donovan Mičel. Jokić je ponovo izbacio odličan pas za Micića, koji je sada pogodio trojku, 23:5. ova trojka za Srbiju - šesta! Stefan Jović! Srbija vodi 21 razlike! Neverovatno - 26:5.Prvu trojku promašio je Bogdanović na meču. Na drugoj strani Amerika srlja iz greške u grešku. Marjanović je promašio šut s poludistance. Posle dugo vremena SAD pogađa preko Midltona, 26:7. Još jedna trojka, Micić je pogađa, 29:7. Na kraju prve četvrtine trojku je pogodio i Nemanja Bjelica, i to od tablu! Nestvarnih 32:7posle prvih deset minuta igre. DRUGA ČETVRTINABraun pogađa trojku u prvom napadu u drugoj deonici. Bogdan sve sam, od koša do koša, a sve posle dobre odbrane Marjanovića- 34:10. Pauza, arbitri žele da provere jedan jači faul naših pod košem. Došlo je tu i do malog koškanja. Bjelica u glavnoj ulozi i dobija nespotsku ličnu grešku. Mejson Plamli pogodio je oba bacanja i Amerika ima loptu sa strane, 34:12. Mičel smanjuje na -20, 34:14. Milutinov promašuje dva bacanja, pa Bogdanović trojku i opet Mičel - 34:16.Kemba Voker pogađa preko Bogdanovića, 34:18. Stefan Jović prekida seriju Amerikanaca, 36:18. Potom i odlična rola Jovića u odbrani. Voker je polovičan sa linije za slobodna bacanja, 36:19. Sjajno je išla lopta u našem napadu, međutim Lučić na kraju nije uspeo da pogodi. Na našu sreću ni Amerikanci nisu poentirali. Barns nastavlja seriju Amerikanaca. Bjelica je pre toga u našem napadu sa velike udaljenosto probao za tri i promašio- 36:21. Midlton za tri pogađa! U poslednjoj sekundi napada. Topi se prednost našeg tima, vode Ameri 17:4 u drugoj deonici. Loš napad Srbije, Micić nije uspeo da pogodi na isteku napada. Tarner zakucava za -10, 36:26. Đorđević je ponovo morao da zatraži tajm-aut. Amerika u 2/4 vodi 19:4. Sjajna predna promena Bjelice za 38:26. Voker i Mičel istopili su prednos "Orlova", 38:30. Lepo iz koraka upisuje se Jokić, 43:32. Majls Tarner pogađa trojku iz velike udaljenosti, 43:35. Srbija nije uspela da iskoristi napad. Dok je Midlton ubacio još jednu trojku, 43:38. Jokić polovičan, Tarner pogađa za kraj poluvremena - 44:40.TREĆA ČETVRTINAStefan Jović pogađa preko Vokera, 46:40. Mičel je promašio trojku, ali se Barns izborio za novi napad Amerikanaca. Mičel smanjuje na -4, 46:42. Trojku pogađa Vladimir Lučić, 49:42. Džo Heris odmah vraća trojku, 49:45. Fenomenalna asistencija Jokića za Milutinova, 51:45. Majls Tarner promašio je trojku. Bogdanoviću beži lopta, Amerika je odigrala brzo u tranziciji i Barns smanjuje, 51:47. Centar Denver Nagetsa pogodio je dvojku, 53:47. Barns sa penala oba puta precizan, pa nova trojka Bogdanovića i repriza Barnsa - 56:51.