Srbija se neobjašnjivo raspala – Špancima bronza

Izvor: B92, 29.Jul.2023, 05:32

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se okiti medaljom na Svetskom prvenstvu u Fukuoki.

U borbi za bronzano odličje, izabranici Uroša Stevanovića su poraženi od Španije rezultatom 9:6 (3:3, 3:2, 2:0, 1:1).

"Crvena furija" je drugi put savladala "delfine" na ovom šampionatu, posle prvog kola grupne faze kada je bilo 16:14.

I ovog puta je presudilo neiskustvo naših igrača, potpuni pad u drugom poluvremenu i veliki promašaji usled brzopletih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << realizacija napada sa igračem više.

U velikom finalu će se od 11.30 sastati Grčka i Mađarska.

Meč je krenuo vrlo efikasno, a Srbija je držala priključak, pa je posle prve deonice bilo 3:3.

Odličan na ovom meču je bio Branislav Mitrović na golu, a Strahinja Rašović je počeo vrlo efikasno sa 2/2.

Gol za gol se igralo i do samog finiša poluvremena kada je Srbija na 40 sekundi pre kraja imala napad do kraja, ali je Rašović požurio sa realizacijom i pružio šansu Španiji.

Naravno, stigla je kazna, tako što je na drugoj strani dosuđen peterac posle kog ništa više nije bilo isto.

Laziću je sviran prekršaj zbog kog su se selektor Stevanović i igrači u bazenu hvatali za glavu, a Granados je to iskoristio da donese Španiji 6:5.

Srbija se nakon toga potpuno raspala, promašivala je u serijama i nije iskoristila nijednog igrača više.

Španci su to iskoristili da se odlepe, a ključan je bio beg Felipea Peronea posle greške Đorđa Vučinića kada je pogodio u kontri za nedostižnih +3.

Sva dešavanja iz meča za bronzu između Srbije i Španije pratili smo iz minuta u minut putem Live BLOG-a na B92.net: