Kokeza: Popio sam četiri bensedina, SP veliki uspeh

Izvor: RTS, 10.Okt.2017, 09:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kokeza: Popio sam četiri bensedina, SP veliki uspeh

Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Slaviša Kokeza otkrio je da je morao da popije četiri bensedina tokom meča protiv Gruzije (1:0), ali da je na kraju najvažnije da je izboren plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiji i čestitao je igračima i stručnom štabu na velikom uspehu.
"S obzirom da sam popio četiri bensedina ne znam sta da komentarišem. Zbog toga nisam ni znao rezultat u Kardifu. Ovo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je jako veliki uspeh, posle osam godina smo na Svetskom prvenstvu. Iz našeg okruženja niko se još nije kvalifikovao", rekao je Kokeza sinoć novinarima posle utakmice, nakon što prvobitno nije hteo da daje komentare.

On je podsetio da je uspeh još veći zbog činjenice da su Crvena zvezda i Partizan ranije izborili plasman u grupnu fazu Lige Evrope, ističući da je ovo godina srpskog fudbala.
"Hvala igračima, selektoru Muslinu. Mi iz FSS ne bismo ovo uradili bez Muslina, Krstajića, Đorovića...Poslednjuh 15 minuta kao da se igralo sat vremena, nikad kraja, pet sekundi kao minut", kazao je Kokeza.
Kako je naglasio, ovaj trenutak je važan za celu zemlju i biće dodatna energija za Vladu Srbije i predsednika Aleksandra Vučića da se izdvoji novac za izgradnju Nacionalnog stadiona i poboljšanje infrastrukture.
"Obećali smo izgradnju Nacionalnog stadiona 2018, ovo je podsticaj za državu da izdvoji novac, da se pomogne Zvezdi i Partizanu. Nadam se da ćemo od Uefa dobiti da organizujemo nesto veliko, Superkup ili finale Lige šampiona. Nadam se da će drzava stati iza fudbala i našeg projekta. Ovim putem apelujem da država pomogne poboljšanju fudbalske infrastrukture širom zemlje", kazao je predsednik FSS.
Kokeza je sačekao sve reprezentativce ispred svlačionica stadiona "Rajko Mitić" i čestitao im na velikom uspehu.
Reprezentacija Srbije završila je na prvom mestu D kvalifikacione grupe za Svetsko prvenstvo i obezbedila mesto na velikom takmičenju posle osam godina.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

KOKEZA POD EUFORIJOM: Popio sam četiri bensedina, plasman na SP podsticaj za Nacionalni stadion

Izvor: Večernje novosti, 10.Okt.2017

Posle osam godina smo se kvalifikovali na Mundijal. Hvala igračima, selektoru, mi iz FSS ovo ne bismo uradili bez njih - poručio je prvi čovek Saveza Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Slaviša Kokeza otkrio je da je morao da popije četiri bensedina tokom meča protiv Gruzije...

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.