Kajakaši Grujić i Novaković prvaci sveta

Izvor: Radio 021, 10.Avg.2014, 12:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković novi su svetski šampioni u disciplini K2 na 200 metara.

Grujić i Novaković su na Svetskom prvenstvu u Moskvi Srbiji doneli treću medalju za nešto više od sat vremena. Pre njih, sestre Moldovan okitile su se srebrom na 500 metara, da bi Nikolina osvojila bronzu u disciplini K1 na 200 metara.

Grujić i Novaković su odlično veslali od samog starta >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << i osvojili zlato vremenom 30.500 sekundi. Oni su iza sebe ostavili Nemački par Ronald Ruhe/Tom Libšer (30.606), te Francuze Sebastijena Žuvea i Maksima Bumonta koji su trku završili za 30.884 sekunde.

Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su srebrnu medalju na 500 metara u discipline K2. One su ostvarile rezultat od jednog minuta, 40 sekundi i 48 stotinki. Prvo mesto pripalo je Mađaricama Gabrijeli Sabo i Tamari Čipeš u vremenu 01:39.935, dok su bronzu osvojile Poljakinje Karolina Naja i Beata Mikolajčik. Njih dve su trku završile za 01:41.337 minuta.

Nikolina Moldovan osvojila je i drugu medalju u samo sat vremena, pošto je došla do bronze u trci na 200 metara u discipline K1.

U subotu su medalje osvojili Dalma Benedek-Ružičić i dvojac Tomićević i Torubarov.
Pogledaj vesti o: Moskva