Hokejaši jure poslednji voz u Haki

Izvor: Press, 12.Apr.2016, 12:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hokejaši jure poslednji voz u Haki

Hokejaši Srbije u u utorak od 20 časova protiv domaćina Španije igra treći meč na Svetskom prvenstvu Divizije II, Grupe A koje se održava u Haki.
foto: b92.net
Posle dva poraza na startu šampionata “Orlovima” je utakmica protiv “Crvene furije” poslednja nada da može da se na kraju takmičenja nađe na pobedničkom >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << postolju.
Srpski reprezentativci posle dva kola su bez bodova, pošto su u prvom kolu očekivano, ali rezultatski veoma tesno poraženi od favorizovane Holandije rezultatom 3:2, da bi potom izgubili i meč protiv Belgije (2:4), iako su u tom meču bili dominantniji rival na ledu. 
Ipak, na njemu se na kraju broje samo bodovi, a njih je naš naredni rival osvojio četiri više. “Domaćin turnira u Pirinejima je verovatno najneprijatniji protivnik kojeg su srpski hokejaši mogli da imaju posle neprijatnog starta takmičenja. “Furija” je u prvom kolu tek u finišu slomila otpor “žilavih” Kineza i slavila rezutatom 2:0, dok je potom bila na pragu podviga protiv Holandije, ali je neshvatljivim greškama svojih hokejaša u završnici susreta dozvolila “Oranjeu” da sustigne 0:2 i izbori produžetke, a potom i trijumf u trećem minutu nastavka. 

Međutim, ono što može da raduje “Orlove” pred duel sa domaćinom je što su prethodnih godina svoje najbolje lice pokazivali upravo u duelima sa Španijom. Dok u mlađim kategorijama sada već po pravilu gubimo mečeve protiv ovog rivala, u seniorskoj konkurenciji poslednjih godina beležimo važne pobede. Najsvežije sećanje veže nas za novembar prošle godine kada je Srbija baš u Španiji, u madridskom pregrađu Valdemorou osvojila prvi kvalifikacioni turnir za odlazak na ZOI, pobedom nad domaćinom rezultatom 5:3 i izborila plasman u narednu rundu. 

Osim toga, u poslednjem kolu prošlogodišnjeg Svetskog šampionata na Islandu posle penala smo slavili pobedu (4:3) vrednu bronzane medalje. Španci su tada u Rejkjavik stigli posle povratka u ovaj rang, nakon što su 2013. eliminisani iz Grupe A. Na tom šampionatu igranom u Zagrebu, unapred otpisivana reprezentacija Srbije je u prvom kolu nadigrala rivala i slavila pobedu istovetnim rezultatom, a Španija je uprkos epitetu jednog od glavnih favorita za plasman u viši rang doživela svih pet poraza i eliminaciju. 

Taj trijumf srpskih “oklopnika” bio je direktan revanš za poraz zabeležen godinu dana ranije, ponovo u Rejkjaviku, rezultatom 2:4. Pod imenom Srbija odigrali smo još jedan zvaničan meč na šampionatima sveta, 2007. godine, ponovo u Zagrebu, a tada je uprkos inicijativi naše selekcije Španija na kraju bila bolja rezultatom 7:4. 

Srpske reprezentativce očekuje velika borba pred više od 3.000 domaćih navijača i imperativ pobede. Eventualni poraz definitivno bi nas otpisao iz borbe za odličje, dok bismo u poslednja dva kola protiv Islanda i Kine morali da zabeležimo pobede kako bismo sačuvali status u Grupi A druge divizije. 

U utorak su na programu još dva meča na Svetskom prvenstvu. Od 13 časova sastaju se neporažena Holandija i selekcija Islanda, dok od 16.30 igraju Belgija i Kina

Nastavak na Press...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.