Izvor: Sportski Žurnal, 10.Sep.2013, 21:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentacije Italije i Holandije su osigurale plasman na Svetsko prvenstvo.
(FOTO: AP)
„Azuri“ su u B grupi u Torinu, uz dosta muke savladali Češku sa 2:1.
Česi su poveli preko Libora Kozaka u 19. minutu, ali su Italijani pogocima Đorđa Kjelinija i Marija Balotelija u drugom poluvremenu napravili potpuni preokret.
Golman Italije Đanludiji Bufon odigrao je 136. meč za nacionalni tim, čime se izjednačio sa dosadašnjim rekorderom Fabiom Kanavarom.
Reprezentacija Holandije je u D grupi na gostovanju u Andori ostvarila rutinsku pobedu od 2:0, uz dva pogotka Robina van Persija.
Selekcija Bosne i Hercegovine ostala je na deobi prvog mesta na tabeli G grupe, pošto je u gostima savladala Slovačku sa 2:1.
Domaćin je na meču u Žilini imao prednost od 42. minuta golom Mareka Hamšika, ali su gosti preko Ermina Bičakčića i Izeta Hajrovića došli do velike pobede.
U derbi utakmici H grupe, Ukrajina i Engleska su razočarale navijače u Kijevu i odigrale bez golova. Jedini koji je mogao da se raduje bio je Frenk Lampard pošto je odigrao 100. meč za „Gordi Albion“.
Selekcija Francuske je u I grupi prošla kroz „pakao”, ali je na kraju u Gomelju slavila protiv Belorusije sa 4:2.
Francuzi su dva puta gubili, u životu ih je držao dvostruki strelac Frank Riberi, a za potpuni preokret pobrinuli su se Samir Nasri i Pol Pogba.
Reprezentacija Rusije pobedila je u Sankt Peterburgu selekciju Izraela sa 3:1 i preuzela prvo mesto na tabeli F grupe.
(FOTO: AP)
Do kraja kvalifikacionog ciklusa ostale su još dve utakmice, a „zbornaja” ima 18 bodova, jedan više od drugoplasirane Portugalije.
Selekcija koju vodi Fabio Kapelo namučila se kako bi došla do bodova protiv Izraela.
Mrežu gostiju „načeo” je Vasilij Berezucki u 50. minutu, dva minuta kasnije prednost je duplirao Aleksandar Kokorin, a treći gol za domaće dao je Denis Glušakov u 74. minutu. Konačan rezultat postavio je Eran Zahavi u sudijskoj nadoknadi vremena.
Selekcija Rusije u oktobru, u poslednja dva kola kvalifikacija igra protiv Luksemburga i Azerbejdžana.
Reprezentacija Švedske savladala je u Astani selekciju Kazahstana sa 1:0 u utakmici C grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu sledeće godine.
Utakmicu obeležio je švedski napadač Zlatan Ibrahimović koji je postigao gol u 27. sekundi i postavio novi rekord tog nacionalnog tima kada je u pitanju najbrži pogodak.
Ovim trijumfom Šveđani su ostali u trci za prvo mesto u grupi sa Nemačkom, a svakako su se učvrstili na drugoj poziciji na tabeli.
Semafor kvalifikacija za SP:
Rusija – Izrael 3:1 (V. Berezucki 49, Kokorin 52, Glušakov 74 – Zehavi 90+3)
Litvanija – Lihtenštajn 2:0 (Matulevičijus 18, Kijaskas 40)
Jermenija – Danska 0:1 (Ager 73. jedanaesterac)
Kazahstan – Švedska 0:1 (Ibrahimović 1)
Gruzija – Finska 0:1 (Jeremenko 74. jedanaesterac)
Norveška – Švajcarska 0:2 (Šar 12, 51)
Malta – Bugarska 1:2 (Erera 77 – Dimitrov 9, Gargorov 59)
Rumunija – Turska 0:2 (Jilmaz 22, Erding 90+5)
Luksemburg – Severna Irska 3:2 (Joakim 45+2, Bensi 78, Jeniš 88 – paterson 14, Mekoli 82)
Slovačka – BiH 1:2 (Hamšik 42 – Bičakčić 70, Hajrović 78)
Andora – Holandija 0:2 (Van Persi 50, 54)
Kipar – Slovenija 0:2 (Novaković 12, Iličić 80)
Mađarska – Estonija 5:1 (Klavan 11. autogol, Hajnal 21, Bede 41, Nemet 70, Džudžak 85 – Kink 48)
Makedonija – Škotska 1:2 (Kostovki 84 – Anaja 60, Maloni 89)
Austrija – Irska 1:0 (Alaba 84)
Farska Ostrva – Nemačka 0:3 (Mertezaker 23, Ozil 74. jedanaesterac, Miler 84)
Grčka – Letonija 1:0 (Salpingidis 58)
Italija – Češka 2:1 (Kjelini 51, Baloteli 54. jedanaesterac – Kozak 19)
San Marino – Poljska 1:5 (Dela 22 – Zjelinski 10, 66, Blaščikovski 23, Sobota 34, Mjerzejevski 75)
Ukrajina – Engleska 0:0
Vels – Srbija 0:3 (Đorđević 8, Kolarov 38, Marković 55)
Belorusija – Francuska 2:4 (Filipenko 32, Kalačev 58 – Riberi 47. jedanaesterac, 64, Nasri 70, Pogba 73)
Island – Albanija 2:1 (Bjarnason 14, Sigtorson 47 – Valdet 9)