Argentinci utišali Marakanu posle haosa VIDEO

Izvor: B92, 22.Nov.2023, 09:16

Fudbaleri Argentine pobedili su Brazil na Marakani rezultatom 1:0, u derbiju šestog kola kvalifikacija za Mundijal 2026. godine.

Jedini gol postigao je Nikolas Otamendi u 63. minutu posle centaršuta iz kornera Đovanija Lo Selsa.

Utakmicu su obeležili incidenti na tribinama, prilikom kojih su brazilski policajci tukli navijače gostiju.

Argentinci su u svlačionici ostali pola sata i na teren su se vratili tek nakon što se sve smirilo. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Aktuelni svetski prvak vodi na tabeli kvalifikacija sa 15 bodova, dok je Brazil tek šesti sa sedam osvojenih poena.

Nije bilo naročito mnogo prilika u ovom južnoameričkom klasiku, a kod domaćih u solidnim situacijama je uglavnom bio Gabrijel Martineli.

Argentinci su do vođstva i pobede stigli nakon odličnog udarca glavom Otamendija, što je bilo dovoljno da se pobedi veliki rival.

Domaći su ostali sa desetoricom na terenu u 81. minutu, kada je direktan crveni dobio Džoelinton, a promene rezultata više nije bilo.

Brazil sledeći meč igra sa Ekvadorom, dok će Argentina odmeriti snage sa Čileom.