Školska slava Savindan u Zmajevoj školi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Jan.2025, 08:22

Školska slava Savindan u Zmajevoj školi

U kovinskoj "Zmajevoj" osnovnoj školi svečano je obeležen Savindan, dan Svetog Save, školske slave. Učenici, nastavnici, roditelji i prijatelji škole okupili su se u svečanoj atmosferi da zajedno proslave ovaj značajan praznik.

Domaćini slave bili su učenici završnog razreda sa svojim odeljenjskim starešinama. Tradicionalno je rezan slavski kolač u čast Svetog Save, utemeljivača srpske crkve, države >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i školstva, čija je veličina kao duhovnog i prosvetiteljskog uzora neizmerna. Posle rezanja kolača, učenici sedmog razreda preuzeli su čast da budu domaćini slave naredne godine, obavezujući se da će svojim radom i zalaganjem nastaviti da slede put svetosavlja.

U prepunoj školskoj sali, učenici su izveli bogat program posvećenim Svetom Savi. Njihovo izvođenje, prožeto entuzijazmom i posvećenošću, oduševilo je sve prisutne. U programu je istaknuto značenje obrazovanja, kulture i tradicije koje je Sveti Sava utemeljio, a koje škola nastavlja da neguje.

Na kraju svečanosti, svi gosti i učenici bili su posluženi neizostavnim perecama, kao simbolima zajedništva i radosti. Savindan u Zmajevoj školi još jednom je podsetio sve na neprolazne vrednosti svetosavskog nasleđa, koje je duboko ukorenjeno u našem školstvu i kulturi.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.