Izvor: Vesti-online.com, 26.Jan.2018, 08:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pesnički venac i vizantijsko pojanje
U okviru Svetosavske nedelje u bečkom hramu Vaskrsenja Gospodnjeg u utorak uveče održano je književno veče - Pesnički venac bečkih stvaralaca. Veče je otvorio starešina hrama protonamesnik Drago Vujić koji je prisutne pozdravio, kako je rekao, "stihovima iz pesme nad pesmama, koji govore o ljubavi Boga i čoveka, Hrista i crkve".
Kroz veče je vodila Svetlana Matić, potpredsednica bečkog odbora SPKD Prosvjeta, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << koja je izrazila zadovoljstvo što ima priliku da predstavi književne stvaraoce iz Beča.
Ukazala je da je ova nedelja posvećena srpskom svetitelju i da Beč prvi put, na inicijativu sveštenika Nenada Mihajlovića, realizuje Svetosavsku nedelju.
Na književnoj večeri su se predstavili stvaraoci članovi Prosvjete i udruženja Bečke poete. Prva je svoje stihove pročitala najmlađa među njima, trinaestogodišnja Marija Lazić, koju je majka Slavica, koja je takođe pročitala svoje delo, nadahnula da piše poezuju. Svoje stihove su recitovali i Danica Marinković, Ana Šol, Vesna Špirić, Kristina Tomić, Velibor Antanasijević, Jadranka Stanojević i Uroš Uljarević.
Gosti večeri bila je pevačka grupa koja pri hramu Vaskrsenja Gospodnjeg neguje vizantijsko pojanje.
Svetosavska nedelja je počela u ponedeljak, a nastavlja se večeras u hramu Presvete Bogorodice (Neulerchenfelderstr. 47), muzičkim koncertom. Od 19 časova klasičnu muziku sviraće mladi srpski talenti koji žive i školuju se u Austriji.
Nastavak na Vesti-online.com...








