Izvor: B92, 27.Jan.2015, 20:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Održana 17. Svetosavska trka
U Valjevu je u utorak održana 17. Svetosavska ulična trka uz učešće više od 200 takmičara u obe konkurencije, od najmlađih do pripadnika vojske i policije.
Najuspešniji su bili Uroš Kutlešić iz Užica kod seniora i Sanja Stolić iz Leposavića kod seniorki. Kod seniora, drugi je bio Saša Stolić iz Leposavića, a treći Milan Mitrović iz Šapca.
Među seniorkama, druga je Jagoda Zečević iz >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Šapca, a treća Teodora Simović iz Novog Pazara.
U juniorskoj konkurenciji, najuspešniji su bili Miloš Mitrović, Žarko Novaković i Haris Ajdarević u muškoj, odnosno Elvedina Zornić, Tamara Mićević i Milica Golubović u ženskoj konkurenciji.
Najbolji vojnici bili su Aleksandar Milosavljević iz Kraljeva, Miroslav Marković (Topčider) i Toma Kalezić iz Beograda, dok su najbolji policajci bili Miloš Raičević (, Darko Antić i Josip Josipović.
Trčalo se centralnim gradskim ulicama, što je dovelo do saobraćajnog kolapsa u centru grada.
Svetosavska trka pokrenuta je devedesetih godina prošlog veka, a posle kraćeg prekida obnovljena je 2002. godine.
Uroš Kutlešić i Sanja Stolić pobednici Svetosavske trke
Izvor: Sportske.net, 28.Jan.2015, 09:51
U Valjevu je održana 17. Svetosavska ulična trka uz učešće više od 200 takmičara u obe konkurencije, od najmladjih do pripadnika vojske i policije.












