OTAC: Snima se film o Svetom Savi

Izvor: Kurir, 27.Jun.2013, 18:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OTAC: Snima se film o Svetom Savi

Film se bavi periodom od dolaska ostarelog vladara Nemanje kao monaha na Svetu Goru do njegovog sina Save, sa očevim čudesno mirotočivim moštima, u građanskim ratom opustošenu, osiromašenu i izgladnelu Srbiju

BEOGRAD - Istorijski film "Otac" o Svetom Savi i Simeonu Nemanji biće sniman u produkciji fondacije "Nasleđe otaca" i produkcijske kuće "Opet i opet", a scenario koji pišu đakon Nenad Ilić i Vladimir Petrović je u fazi izrade, najavljeno je na današnjoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << konferenciji za novinare.

Petrović je rekao da je "ogromna odgovornost" raditi na projektu kao što je film "Otac" i da "vraćajući se u prošlost gledamo u našu budućnost".Projekat je u početnoj fazi, a pre javne promocije naišao je na podršku bratstva manastira Hilandar, patrijarha i ministra kulture, rekao je on.

Film "Otac" bavi se periodom od dolaska ostarelog vladara Nemanje kao monaha na Svetu Goru do njegovog sina Save, sa očevim čudesno mirotočivim moštima, u građanskim ratom opustošenu, osiromašenu i izgladnelu Srbiju - deset godina kasnije.Fondacija "Nasleđe otaca" osnovana je u maju ove godine, a prvi i osnovni cilj je snimanje filma "Otac".
Pogledaj vesti o: Sveti Sava

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Snima se film o Svetom Savi

Izvor: Telegraf.rs, 27.Jun.2013

Film "Otac" se bavi periodom od dolaska ostarelog vladara Nemanje kao monaha na Svetu Goru do njegovog sina Save

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.