Duh otadžbine zračio sa scene

Izvor: Vesti-online.com, 02.Mar.2014, 00:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Duh otadžbine zračio sa scene

U prepunoj crkvenoj sali Sabornog hrama Svetog Save na Menhetnu u Njujorku u subotu uveče nastupio je čuveni srpski glumac Petar Božović i svojim glumačkim umećem oduševio sve prisutne.

Petar Božović

Pred oko 130 gostiju koji su poznatog glumca pozdravili burnim aplauzom, Božović je izveo monodrame "Reče mi jedan čoek" i "Ćeraćemo >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << se još" od Matije Bećkovića i "Čegovića" od Dragana Uskokovića. Poznat kao veliki majstor monodrama koje duhovito govore o crnogorskim mukama, Božović je pred njujorškom publikom pokazao zašto slovi za velikog glumca.

 

OPŠIRNIJE PROČITAJTE U ŠTAMPANOM IZDANJU DNEVNOG LISTA "VESTI"

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.