Zeman traži generalštab UN

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Sep.2016, 09:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zeman traži generalštab UN

Predsednik Češke Miloš Zeman zatražio je da UN aktiviraju član 47 Povelje UN o osnivanju Komiteta vojnog štaba, koji je "ostao mrtvo slovo na papiru", i da taj novi generalštab UN komanduje napadima dronovima na Islamsku državu i koordinira operacije tajnih službi protiv islamskih terorista.

"Taj član nije nikada do sada bio primenjen. To je uspavana struktura i mislim da je vreme da se probudi kao Trnoružica iz bajke", kazao je Zeman češkim novinarima koji prate u >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Njujorku 71. generalnu debatu UN.

Češki predsednik rekao je da bi Generalštab UN sastavljen po Povelji od načelnika generalštaba stalnih članica Saveta bezbednosti komandovao akcijama obaveštajnih službi i napadima bespilotnih letilica na ciljeve terorista i Islamsku državu.

"Opasnost međunarodnog terorizma raste. Pre nekoliko godina islamski terorizam zahvatio je šest država, danas ih je već 35. Šta više hoćete kao argument da je taj rak metastazirao, a da se mi ponašamo prema njemu delimično ravnodušno, delimično kukavički", kazao je Zeman.

Zeman je kazao da će govor posvetiti borbi protiv međunarodnog terorizma i da želi da osudi to što ni tokom 16 godina debata nije usvojena konvencija o borbi protiv terorizma.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.