Izvor: B92, 23.Okt.2009, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zaplenjeno 10 tona kokaina

Gvatemala, Rim -- Vlasti SAD i Gvatemale zaplenile su u međunarodnim vodama 10 tona kokaina. Na jugu Italjie zaplenjeno 255 kilograma kokaina, poreklom iz Latinske Amerike.

Vrednost kokaina koji su zaplenile vlasti SAD i Gvatemale procenjuje se na 200 miliona evra. Oblaska straža zaustavila je plovilo nalik podmornici u Tihom okeanu, na 280 kilometara i uhapsila četiri državljanina Kolumbije i jednog Meksikanca.

Krijumčari droge često koriste takva plovila ručne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izrade od čelika i fiberglasa (kombinacija stakla i plastike) jer ih teže detektuju konvencionalni radari, napomenu je BBC.

Istvoremeno, na jugu Italije policija je u kontejneru koji je dopremljen iz Južne Amerike u luci Đoja Tauro pronašla 255 kilograma kokaina.

Policija je zaplenila drogu u okviru istrage o vezama južnoameričkih krijumčara i italijanske mafije "Ndrangeta" iz Kalabrije, prenela je agencija ANSA.

Italijanska agencija dodaje da se "Ndrangeta" smatra najjačom i najzatvorenijom italijanskom mafijom, koja dominira tržištem kokaina u Evropi.

Podsetimo, prošle nedelje su pripadnici Bezbednosno-informativne agencije (BIA) Srbije zajedno sa američkom DEA zaplenili 2,8 tona kokaina namenjenog distribuciji na evropskom tržištu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.