Izvor: Blic, 22.Sep.2011, 00:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zabranjena najveća neonacistička grupa u Nemačkoj
Nemačka je zabranila najveću neonacističku grupu u zemlji, koja podržava zatvorenike sa ekstremno desničarskim stavovima i njihove porodice, saopštilo je danas ministarstvo unutrašnjih poslova Nemačke.
Uz tvrdnju da daje podršku iz humanitarnih razloga, Organizacija za pomoć političkim zatvorenicima i njihovim bližnjim (HNG) u stvari jača neonacistička uverenja zatvorenika i motiviše ih da nastave borbu protiv sistema, navodi se u saopštenju ministarstva.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Nemački ministar unutrašnjih poslova Hans-Peter Fridrih je u saopštenju naveo da ta organizacija podstiče zatvorenike ekstremne desničare u "njihovim agresivnim stavovima prema demokratiji", i da se to više ne može tolerisati.
Zabrana stupa na snagu odmah. Izvršeni su pretresi kod vođa te grupe u raznim delovima Nemačke. Prema nemačkoj tajnoj službi HNG, formiran 1979. broji oko 600 članova.










