Vojska Italije brani tetoviranje

Izvor: Kurir, 19.Avg.2012, 07:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vojska Italije brani tetoviranje

RIM - Naređenje.

Italijanske oružane snage zabranile su vojnicima da se tetoviraju na vidljivim delovima tela, kao i na ostalim delovima ako je reč o prizorima u kojima su sadržane rasističke poruke ili simboli, kao i opscene slike, dok je pirsing zabranjen u potpunosti.

Italijansko ministarstvo odbrane želi da spreči stvaranje pogrešne slike o vojsci, jer istetovirani detalji mogu imati negativan odraz. Zbog toga vojnici s tetovažama na rukama neće smeti da >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << nose košulje s kratkim rukavima ili podignute rukave.

Trenutno čak 44 odsto zaposlenih u oružanim snagama ima nešto istetovirano na telu, a ima i jedinica u kojima više od 80 odsto njih ima tetovažu.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.