Veterinar u stomaku štenaca krijumčario heroin

Izvor: N1 televizija, 02.Maj.2018, 08:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Veterinar u stomaku štenaca krijumčario heroin

Kolumbijski veterinar Andres Lopez Elorez (38) optužen je za ilegalno krijumčarenje narkotika u Sjedinjene Američke Države, hirurškim ugrađivanjem paketa heroina u stomak štenaca.

Nakon što je uhapšen u Španiji i izručen SAD, Lopez Elorez je optužen na federalnom sudu u Brukiynu za urotu, uvoz i distribuciju heroina u SAD, izjavio je američki državni tužilac za istočni okrug Njujorka, dodavši kako mu preti doživotni zatvor.

Kolumbijski veterinar je osumnjičen >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << da je bio dio zavere koja je dilovala drogu pre više od decenije, a sve je otkriveno kada je u Kolumbiji u jednoj raciji 2005. godine pronađeno 10 pasa koji su služili kao "kuriri".

Psi su spaseni, međutim, mnogi štenci su umrli tokom operacija. Štencima, uglavnom čistokrvnim psima, među kojima su najčešće bili labradori, hirurškim su putem u stomak stavljali pakete heroina, a zatim su ih izvozili u SAD.

Lopez Elorez je izjavio kako nije kriv, a njegov advokat kaže da njegov klijent "nema nikakve stvarne veze" sa SAD.

Nastavak na N1 televizija...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.