Izvor: NoviMagazin.rs, 25.Okt.2015, 14:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vašington i Rijad povećavaju podršku opoziciji u Siriji
Sjedinjene Američke Države i Saudijska Arabija složile su se da povećaju podršku umerenoj opoziciji, u traženju političkog rešenja sukoba u Siriji, saopštio je danas Stejt department.
"Oni su se složili da nastave i intenziviraju podršku umerenoj sirijskoj opoziciji, dok se traži politički put", naveo je Stejt department u saopštenju posle sastanka Kerija sa saudijskim zvaničnicima u Rijadu.
U >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << saopštenju nije navedeno kakva će podrške biti ponuđena, prenela je agencija Rojters.
SAD i Saudijska Arabije, zajedno sa drugim državama koje su protiv Asada, već su pružile određenu vojnu podršku u sirijskim pobunjenicima koja uključuje obuku CIA i anti-tenkovske rakete.
Međutim, sirijski pobunjenici mole za više vojne podrške od svojih pristalica iz inostranstva da bi se suprotstavili velikoj vojnoj ofanzivi režimskih snaga.
Ta vojna ofanziva ima podršku libanskog Hezbolaha i iranskih boraca uz ruske vazdušne udare, navodi Rojters.
Keri je u petak u Beču razgovarao sa saudijskim, ruskim i turskim ministrom inostranih poslova o političkoj tranziciji u Siriji i očekuje se da će ponovo sastati da bi razmotrili sledeće korake, ne skrivajući nastavak i intenziviranje podrške sirijskoj opoziciji, dok se traži političko rešenje.
Pogledaj vesti o: Vašington
Vašington i Rijad povećavaju podršku opoziciji
Izvor: Akter, 25.Okt.2015
Sjedinjene Američke Države i Saudijska Arabija složile su se da povećaju podršku umerenoj opoziciji, u traženju političkog rešenja sukoba u Siriji.."Oni su se složili da nastave i intenziviraju podršku umerenoj sirijskoj opoziciji, dok se traži politički put", naveo je Stejt department u...




