Uhapšeni napadači na džamiju u Kvebeku

Izvor: N1 televizija, 30.Jan.2017, 18:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšeni napadači na džamiju u Kvebeku

Policija u kanadskoj provinciji Kvebek saopštila je da se samo jedna osoba privedena zbog napada na džamiju smatra osumnjičenim, dok su ostali svedoci. Policija nije navela ime osumnjičenog za sinoćnji napad u kojem je šest ljudi ubijeno.

Izvor: N1/Reuters

Zvaničnica u sudu Izabel Ferland ranije je kao osumnjičene identifikovala Aleksandra Bisoneta i Mohameda el Hadira.

Napadači su pucali na vernike uzvikujući "Bog je veliki".  Pet osoba je >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << u kritičnom stanju, dok je još 12 zadobilo manje povrede.

Kadir je uhapšen na licu mesta, dok je Bizone uspio da pobegne, piše "Dejli mejl". On je uhapšen oko 24 kilometra dalje, nakon što je pozvao policiju da se preda.

Policija Kvebeka nije objavila motiv napada, ali se slučaj tretira kao terorizam.

Policija, takođe, istražuje da li je ostavljena svinjska glava ispred ove džamije, prošle godine povezana sa jučerašnjim ubistvima.

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.