Izvor: B92, 28.Okt.2011, 10:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšen član porodice Ganbino

Rim -- Rimska policija uhapsila je Rozarija Gambina, šefa istoimene njujorške mafijaške organizacije, koji je pre dve godine deportovan u Italiju.

On je u Italiji trebalo da odsluži kaznu od 20 godina zatvora.

Policija je sasvim slučajno sinoć "nabasala" na Gambina (69), pošto se on pojavio u jednoj rimskoj bolnici radi pretraga.

Gambino je 1984. godine osuđen na 45 godina zatvora zbog umešanosti u trgovinu heroinom. Pre dve godine deportovan je u Italiju, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gde je osuđen na 20 godina robije, ponovo zbog droge, prenela je agencija AP.

Italijanski mediji su javili da je sud početkom nedelje naložio da se Gambino pusti na slobodu do ulaganja žalbe Apelacionom sudu.

Policija ga je, međutim, uhapsila na osnovu nove poternice iz Palerma.

Gambino je uhapšen dok je bio u klinici u kojoj je trebalo da uradi neke analize zbog zdravstvenih problema, navodi se u saopštenju policije, ali ne precizira od čega boluje.

U saopštenju se ističe da Gambino ima dugu karijeru u Koza nostri u Americi. Smatra se da je jedan od najmoćnijih igrača u mafijaškoj porodici Gambino, koju je predvodio njegov rođak Karlo Gambino.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Mafijaš Rozario Gambino uhapšen u Rimu

Izvor: Nezavisne Novine, 28.Okt.2011

RIM - Rimska policija uhapsila je sinoć Rozarija Gambina, šefa istoimene njujorške mafijaške organizacije, koji je prije dvije godine deportovan u Italiju radi odsluženja zatvorske kazne od 20 godina.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.