Izvor: NoviMagazin.rs, 06.Nov.2014, 16:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšen bubnjar AC/DC zbog angažovanja plaćenog ubice
Fil Rad, bubnjar slavne australijske hard rok grupe AC/DC, uhapšen je danas pod optužbom da je pokušao da unajmi plaćenog ubicu za dva ubistva kao i zbog posedovanja droge, prenosi danas novozelandska štampa.
Policija je jutros pretresla luksuznu kuću bubnjara u Taurangi, gradiću na severu ostrva.
Rad, koji je optužen za pokušaj ubistva, pretnje smrću i posedovanje kanabisa i amfetamina, doveden je pred istražnog sudija koji ga je oslobodio uz kauciju i zakazao >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << prvo ročište 27. novembra.
Kako prenose mediji, bubnjar je doveden u sud neočešljan i bos i posle saslušanja nije dao izjavu novinarima.
Prema sudskoj dokumentaciji, Rad je optužen za pokušaj unajmljivanja ubice krajem septembra. Sud je naveo da se identiteti navodnih žrtava i plaćenog ubice ne smeju obelodaniti.
Zakon na Novom Zelandu predviđa do 10 godina zatvora za osobu koja unajmi drugu osobu za ubistvo.
Rad (60), koji je rođen u Australiji, priključio se bendu 1975. godine, napustio ga 1983. godine da bi se potom vratio 1994. godine.
Grupa 1. decembra izdaje novi album u Evropi i SAD bez koosnivača i gitariste benda Malkolma Janga, koji je napustio grupu jer boluje od demencije.
Jang (61) najavio je da se povlači u aprilu iz zdravstvenih razloga, ne navodeći tačno šta je pitanju. Njega sada menja nećak Stivi Jang.
Novi album "Rock od Bust" snimljen je u Vankuveru i ima 11 pesama.
Poslednji studijski album "Black Ice" AC/DC je objavio 2008. godine, a 2012. živi album.
Grupa je uvršćena u "Hol slavnih rokenrola".
Uhapšen bubnjar AC/DC-a
Izvor: OkRadio.rs, 06.Nov.2014
Bubnjar slavne australijske hard rok grupe AC/DC, Fil Rad, uhapšen pod optužbom da je pokušao da unajmi plaćenog ubicu za dva ubistva. On je, takođe, optužen za posedovanja droge, prenosi novozelandska štampa. Policija je u četvrtak ujutru pretresla luksuznu kuću bubnjara u Taurangi, gradiću...














