UN: Hiljade civila i dalje napušta Faludžu

Izvor: Blic, 19.Jun.2016, 16:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UN: Hiljade civila i dalje napušta Faludžu

Ujedinjene nacije (UN) su sopštile da hiljade civila i dalje napušta Faludžu i nakon što je veći deo tog iračkog grada oslobođen od terorističke organizacije Islamska država.

Više od 80.000 civila pobeglo je iz Faludže i okolnih područja od maja, kada je počela vojna operacija za preuzimanje tog grada od Islamske države.

Irački premijer Hajdar el Abadi proglasio je u petak pobedu Iraka pošto su pripadnici specijalnih jedinica preuzeli veći deo grada nakon >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << višenedeljnih sukoba.

Faludža je jedan od prvih gradova koji su u januaru 2014, godine preuzeli teroristi Islamske države i bilo je poslednje veliko uporište te grupe u provinciji Anbar.

Islamska država i dalje ima kontrolu nad drugim najvećim gradom u Iraku, Mosulom, na severu zemlje.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.