UBS prao novac Maleziji

Izvor: Mondo, 31.Avg.2012, 23:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UBS prao novac Maleziji

Vodeća švajcarska banka UBS je pod krivičnom istragom zbog sumnje da je prala novac, saopštio je danas Ministarstvo za javna pitanja Švajcarske, što odgovara glavnom tužilaštvu zemlje.

Ilustracija (Guliver/Getty Images)

"Mogu da potvrdim da je Minstarstvo uprave Konfederacije otvorilo 29. avgusta krivičnu istragu" u veci člana 305 bis krivičnog zakona koji se odnosi na pranje novca, rekla je agenciji Frans pres portparol tužilaštva Žanet Balmer.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo <<
Istraga je u vezi žalbe koju je sredinom juna podneo Fond Bruno Manser, Udruženje za narode prašuma, rekla je ona ne iznoseći detalje.

Prema veb sajtu tog udruženja čije je sedište u Bazelu u Švajcarskoj, Fond Bruno Manser optužuje banku UBS da pere novac koji potiče od mita datog da bi se dozvolila seča prašuma u Maleziji.

Po tom fondu predsednik vlade malezijske države Sabah Musa Aman tražio je mito od grupa za seču šuma da bi im dao koncesije za izvoz tropskog drveća.

Optužen je da se ilegalno obogatio i "oprao" više od 90 miliona dolara preko računa u UBS banci.

Fond navodi da je Aman klijent UBS banke od 1999. godine i da ima račune u bankama UBS u Cirihu i Hong Kongu.

(Beta AFP)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Švajcarska banka UBS pod istragom zbog pranja novca

Izvor: Blic, 01.Sep.2012, 02:01

Vodeća švajcarska banka UBS je pod krivičnom istragom zbog sumnje da je prala novac, saopštilo je Ministarstvo za javna pitanja švajcarske, što odgovara glavnom tužilaštvu zemlje. ..- Mogu da potvrdim da je Minstarstvo uprave Konfederacije otvorilo 29. avgusta krivičnu istragu u vezi člana...

Nastavak na Blic...

Švajcarska banka UBS pod istragom zbog pranja novca

Izvor: Capital.ba, 01.Sep.2012

BERN, Vodeća švajcarska banka UBS je pod krivičnom istragom zbog sumnje da je prala novac, saopštilo je Ministarstvo za javna pitanja švajcarske, što odgovara glavnom tužilaštvu zemlje. - Mogu da ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.