U brazilskoj diskoteci poginulo 234 mladih

Izvor: Mondo, 30.Jan.2013, 01:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U brazilskoj diskoteci poginulo 234 mladih

Broj poginulih u požaru koji je u nedelju izbio u diskoteci "Kis" u Brazilu, porastao je na 234, saopštili su danas forenzičari.

Lokalne vlasti ranije su objavile da su u požaru poginule 233 osobe, ali se kasnije ispostavilo da je došlo do zabune, zbog istog imena i prezimena dve žrtve, preneo je AP.

Naime, jedna od žrtava prvo je bila zamenjena drugom osobom istog imena, koja je kasnije identifikovana, ali se nije pojavila na prvobitnoj listi poginulih.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo <<
Požar je izbio u nedelju oko dva sata noću po lokalnom vremenu u diskoteci punoj studenata. Preživeli su ispričali da je pevač benda zapalio petardu koja je verovatno izazvala nesreću.

Većina žrtava umrla je od udisanja dima u očajničkom pokušaju da pobegnu iz zapaljenog noćnog kluba, čije obezbeđenje je zatvorilo vrata da bi mušterije platile račune.

(Tanjug/MONDO)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.