U ZATVORU U ČILEU IZGORELO NAJMANJE 80 ZATVORENIKA

Izvor: Kurir, 08.Dec.2010, 19:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U ZATVORU U ČILEU IZGORELO NAJMANJE 80 ZATVORENIKA

SANTIJAGO - Najmanje 81 zatvorenik poginuo je u zatvoru u Santijagu, glavnom gradu Čilea, rekli su za lokalne medije nadležni iz uprave zatvora. Nastradali su žrtve požara koji je izbio u utorak u toku obračuna zatvorenika. "Zasad imamo 81 žrtvu", rekao je predstavnik policije ne navodeći broj povređenih.

Prema njegovim rečima, požar je izbio u utorak oko 17 časova kada su se zatvorenici potukli na galeriji zatvora San Migel u kome boravi 2.900 osuđenika. Većina žrtava požara >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << umrla je od gušenja.

TV snimci prikazuju plamen koji je obuhvatio zatvor San Migel i crni gusti dim koji kulja iz zgrade, preneo je Rojters. Televizijske stanice prenose i da je najmanje 19 ljudi povređeno.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.