U Kini razbijeno 270 kriminalnih bandi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Sep.2011, 11:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Kini razbijeno 270 kriminalnih bandi

PEKING -

Kineske snage bezbednosti uhapsile su 2.182 ljudi i razbile 270 kriminalnih bandi u operaciji protiv organizovanog kriminala u 11 kineskih provincija, saopštio je visoki kineski zvaničnik.

Operacija je počela 1. septembra i već je razbijeno 270 bandi, objavljeno je na sajtu kineskog ministarstva javne bezbednosti, a kineske snage bezbednosti su pozvane da "podstaku javnost da ukažu na tragove u borbu protiv organizovanog kriminala", prenela je agencija AFP. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<

Zamenik direktora ministarstva za istragu kriminala Liao Đinrong rekao je da su neki službenici za primenu zakona (policajci) bili u dosluhu sa organizovanim kriminalom uz potvrdu da se takve stvari više neće tolerisati.

"Nema sumnje da su neki policajci u dosluhu sa bandama. Ne bi trebalo štedeti napor da se iskoreni trojstvo bandi", piše dnevnik Kina Dejli.

Kineska vladajuća Komunistička partija se godinama založe protiv korupcije u težnji da se suprotstavi besu stanovništva zbog redovnih izveštaja o korupciji i pričama o prekoračenju nadležnosti i razuzdanosti među visokim kineskim zvaničnicima.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.