Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Nov.2011, 15:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Iranu obešena tri silovatelja i šest trgovaca drogom
TEHERAN -
U više gradova Irana danas je obešeno devet osoba - tri zbog silovanja i šest trgovaca drogom, među kojima je jedna žena, preneli su iranski mediji.
Dvojica silovatelja obešena su u gradu Kermanšah na zapadu zemlje, nakon što su proglašeni krivim za višestruka silovanja, dok je treći pogubljen u gradu Saveh prenela je agencija ISNA.
Najnovijim pogubljenima, broj izvršenih smrtnih kazni vešanjem u Iranu popeo se na 266 osoba ove godine, što >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << uz Kinu ovu zemlju stavlja u sam vrh po broju izvršenih kazni, prenela je agencija AFP.
Zvaničnici u Iranu tvrde da je smrtna kazna neophodna kako bi se održao red i zakon, kao i da se ona primenje isključivo nakon sveobuhvatne sudske istrage.
Ubistvo, silovanje, oružana pljačka, trgovina drogom i preljuba zločini su koji se kažnjavaju smrću u Iranu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...












