U EGIPTU POGINULI LOVCI NA FARAONSKO BLAGO

Izvor: Kurir, 12.Mar.2012, 16:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U EGIPTU POGINULI LOVCI NA FARAONSKO BLAGO

Oni su poginuli kada se na njih srušio zid jedne jame koju su kopali na lokalitetu Arab al-Masnara

KAIRO - Deset osoba je poginulo, a dvoje je povređeno u Egiptu tokom pokušaja da nađu arheološke dragocenosti u centralnom delu Egipta, saopštili su lokalni zvaničnici.

Oni su poginuli kada se na njih srušio zid jedne jame koju su kopali na lokalitetu Arab al-Masnara, severno od istorijskog grada Luksora.

U nadi da će se brzo obogatiti, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << mnogi u Egiptu ilegalno tragaju za starinama. "Moramo da radimo na više planova kako bismo sprečili radove čiji je cilj lako zarađivanje novca, kada ljudi kopaju jer imaju iluziju da će nešto naći", rekao je agenciji Frans pres predstavnik muzeja u Luksoru, Mansour Boreik.

Egipat je čuven po arheološkim nalazištima, posebno u blizini Kaira, Asuana i Luksora.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.