U Beču kurs nemačkog 14.000 evra

Izvor: Vesti-online.com, 05.Mar.2017, 14:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Beču kurs nemačkog 14.000 evra

Kursevi nemačkog jezika u Beču, za osobe sa pravom dobijanja azila, su toliko skupi kao jedan semestar na elitnom univerzitetu Oksford, kritikuju revizori.

Servis za zapošljavanje (AMS), parama poreskih obveznika, plaća 14.000 evra za kurseve nemačkog jezika za strance, navodi se u izveštaju o socijalnom sistemu u Beču, na kojem revizori trenutno rade.

AMS je, prema tom izveštaju, za kurseve nemačkog jezika za azilante i strance potrošio 12,57 miliona evra. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<

Do sredine prošle godine su ti troškovi porasli za još 7,39 miliona evra.

Nakon detaljne analize revizori su uočili da je rukovodstvo AMS brojnim azilantima platilo 14.000 evra po osobi za kurseve nemačkog jezika.

Poređenja radi semestar na Oksfordu košta 11.655 evra, a u privatnim institutima se kurs nemačkog jezika nivo A1 nudi za 418 evra, što je za 1.137 manje od onoga što troši AMS na kurseve.
Pogledaj vesti o: Kurs dinara,   Kurs evra

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.