Tramp: Demokrate krive za razdvajanje dece i roditelja

Izvor: RTS, 16.Jun.2018, 11:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tramp: Demokrate krive za razdvajanje dece i roditelja

Predsednik SAD Donald Tramp ponovio je da "mrzi što decu ilegalnih imigranata na granici odvajaju od roditelja", ali smatra da su za to krive demokrate.
Kontroverzno odvajanje dece od roditelja pri pokušaju ilegalnog prelaska granice, uzrokovalo je proteste u nekim gradovima SAD i žestoku debatu u Beloj kući.

U međuvremenu, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << američka vlada objavila je snimak privremenog pritvornog centra za decu imigrante u Teksasu – objekta koji je nekada pripadao trgovinskom lancu "Volmart".
U ovom objektu nalazi se oko 1.500 dečaka uzrasta od 10 do 17 godina, koji su nelegalno pokušali da uđu u SAD, prenosi Glas Amerike.
Pritvorni centar za decu ilegalnih imigranta u Braunsvilu, koji je otvorila američka vlada, jedan je od najvećih u zemlji. U njemu se nalaze – spavaće sobe, kafeterija, prostorije za različite slobodne aktivnosti.
Iako je reč o nekoj vrsti pritvora, jer deca imigranti mogu da napuštaju objekat samo na dva sata dnevno, u njemu nema ćelija, ali je tu i mural predsednika Donalda Trampa i citat – "Izgubiti bitku ponekad znači i nov način da se dobije rat".
S druge strane, blizu graničnog prelaza El Paso, na granci Teksasa i Meksika, podignuto je mnoštvo šatora gde bi uskoro trebalo da budu smeštena deca ilegalnih imigranata.
Celi gradovi šatora niču zbog odluke Trampove administracije da se deca imigranata odvajaju od roditelja prilikom pokušaja ilegalnog prelaska granice, a broj dece već je premašio broj postojećih objekata za njihovo zadržavanje.

Američki predsednik je rekao da "mrzi što se deca razdvajaju od roditelja", ali smatra da su za to krive demokrate.
"Deca se zbrinjavaju brzo, momentalno, Demokrate su donele ovakav zakon, i ja to mrzim, mrzim što se deca odvajaju od roditelja. Demokrate mogu da razgovaraju sa nama, razgovaramo sa njima i mogu da promene celu politiku obezbeđivanja granice", naveo je Tramp.
Dodaje da se moraju promeniti zakoni.
"Potrebni su nam zid i sigurnost granice i moramo da prestanemo sa hapšenjem kriminalaca i njihovih puštanjem na slobodu. Uhapsite kriminalca, uzmete mu podatke, a onda ga pustite, on se infiltrira u društvo i onda se sve može završiti i tako da ubije nekoga. Moramo da promenimo zakone", rekao je američki predsednik.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Tramp: Demokrate krive za razdvajanje dece i roditelja

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Jun.2018

Predsednik SAD Donald Tramp ponovio je da "mrzi što decu ilegalnih imigranata na granici odvajaju od roditelja", ali smatra da su za to krive demokrate...Kontroverzno odvajanje dece od roditelja pri pokušaju ilegalnog prelaska granice, uzrokovalo je proteste u nekim gradovima SAD i žžestoku debatu...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.