Titu oduzimaju ordenje?!

Izvor: Vesti-online.com, 05.Dec.2010, 00:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Titu oduzimaju ordenje?!

U Nemačkoj je podnet zahtev da se "najvećem sinu jugoslovenskih naroda i narodnosti" Josipu Brozu Titu oduzme orden koji mu je ta država dodelila 1974. godine, piše nemački dnevnik "Špigl".

List navodi da je zahtev za posthumno oduzimanje najvišeg nemačkog odličja za zasluge, koje se dodeljuje samo liderima država, podneo neimenovani građanin, "žrtva neuspelog atentata jugoslovenskih tajnih službi".

Nemački ministar unutrašnjih poslova Tomas de Majcer primio >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << je tokom prošle sedmice zahtev za oduzimanje ordena "Saveznog krsta" koji je 1974. godine tadašnji predsednik Nemačke Gustav Hajneman dodelio lideru SFRJ Josipu Brozu Titu.

List vest o podnošenju zahteva za oduzimanjem ordena Titu donosi u tekstu koji se bavi istragom nemačkog državnog tužilaštva i Ministarstva unutrašnjih poslova u vezi sa ubistvima Hrvata u egzilu, koja su izvršili pripadnici jugoslovenskih tajnih službi, od 1970. do 1989. godine.

"Špigl" navodi da se trenutno vodi istraga protiv 14 osoba, te da je protiv šest osoba, od kojih su dve nekada obavljale funkciju oficira obaveštajnih službi, podignuta i međunarodna poternica.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Zahtev da se Titu oduzme nemački orden

Izvor: Blic, 05.Dec.2010

Anonimni nemački građanin, predstavljajući se kao “žrtva neuspelog atentata jugoslovenskih tajnih službi”, podneo je u Nemačkoj zahtev da se Josipu Brozu Titu posthumno oduzme orden za najviše zasluge koji mu je dodelila ova država. ”To je neozbiljna stvar”, tvrdi srpski istoričar Čedomir...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.