Tanker sa sumpornom kiselinom u Rajni

Izvor: S media, 13.Jan.2011, 14:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tanker sa sumpornom kiselinom u Rajni

Brod koji je prevozio 2.400 tona sumporne kiseline, prevrnuo se rano jutros na Rajni između Koblenca i Majnca.

Tanker, koji je prevozio oko 2.400 tona sumporne kiseline, prevrnuo se rano jutros na reci Rajni, između gradova Koblenca i Majnca. Dva člana posade broda su nestala, a dva su spašena, javile su agencije pozivajući se na izjave predstavnika rečne policije u Bingenu.

Nesreća se dogodila jutros u četiri časa kod mesta Sankt Goarshausena. >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Uzrok prevrtanja broda još nije poznat, a reka je zasada zatvorena za plovidbu.

Sreća u nesreći je što tanker nije oštećen i što se opasni tovar nije razlio u reku, tvrde stručnjaci.

Brod-tanker "Valdhof" je pripadao jednoj nemačkoj kompaniji i plovio je iz Ludvigshafena u jugozapadnoj Nemačkoj do Antverpena u Belgiji.

Nesreća se dogodila u blizini čuvene stene Lorelaj, nazvane po imenu nimfe iz nemačke mitologije koja je zanosnim pesmama privlačila mornare i potapala brodove.

Na terenu su ekipe koje nastoje da obezbede opasni tovar u potopljenom brodu-tankeru i pronađu nestala dva člana posade, navodi agencija AP.

(Agencije)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.