Izvor: B92, 28.Feb.2009, 02:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tajms skver uskoro pešačka zona?

Njujork -- Čuveni trg Tajms skver u Njujorku trebalo bi uskoro da postane pešačka zona.

Ideja da se ogromni trg u srcu Menhetna, koji neprekidno svetli 24 časa dnevno pod džinovskim neonskim reklamama, zatvori za automobile potekla je od gradonačelnika "Velike jabuke", Majka Blumberg. Blumberg je već pretvorio u pešačku zonu pojedine delove Brodveja, najveće arterije koja preseca ostrvo Menhetn.

On tvrdi da će zatvaranje Tajms skvera imeđu 42. i 47. ulice zapravo pomoći da se smanje saobraćajne gužve oko ovog omiljenog trga među turistima.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.