Sukob policije i demonstranata ispred milanske Skale (FOTO)

Izvor: NoviMagazin.rs, 07.Dec.2014, 23:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sukob policije i demonstranata ispred milanske "Skale" (FOTO)

Ispred milanske "Skale" večeras je, tokom glamuroznog otvaranja sezone, došlo do sukoba između policije i demonstranata, u kojima su dve osobe povređene.

Oko 300 demonstranata, koji su nosili transparente s natpisima protiv vlasti, gađali su Molotovljevim koktelima policajce naoružane pendrecima, ispred "Skale" u kojoj je muzički direktor Danijel Barenboim organizovao oproštajni koncert.

Prema izveštajima, dva policajca povređena su u sukobima s demonstrantima, >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << koji su se pobunili protiv mera štednje i zahtevajući socijalni smeštaj posle serije prisilnih iseljavanja.

Premijerom opere "Fidelio", na kojoj su se okupili vodeći političari i mnoge istaknute ličnosti, obeležen je kraj Barenboimovog devetogodišnjeg mandata u prestižnoj kući "Skala".

Gradonačelnik Milana Paolo Tronka, koji je bio među gostima, osudio je "neprihvatljive nasilne proteste protiv policije" i ometanje kulturnih događaja koji "služe da daju snagu i značaj gradu".

Protest je osudio i predsednik pokrajine Lombardije, u kojoj se Milano nalazi, Roberto Maroni, koji je rekao: "Kakav način da se uništi zabava!", preneo je AFP.

"Uvek predstavljamo svetu najgoru sliku o sebi. Veče otvaranja ''Skale'' je jedinstven spektakl, a mi smo uspeli da ga upropastimo", rekao je Maroni.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Sukob policije i demonstranata ispred milanske "Skale"

Izvor: Studio B, 08.Dec.2014, 09:00

Ispred milanske "Skale" je, tokom glamuroznog otvaranja sezone, došlo do sukoba između policije i demonstranata, u kojima su dve osobe povređene...Oko 300 demonstranata, koji su nosili transparente s natpisima protiv vlasti, gađali su Molotovljevim koktelima policajce naoružane pendrecima, ispred...

Nastavak na Studio B...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.