Sukob muslimana i hrišćana u Egiptu

Izvor: Vesti-online.com, 26.Jun.2011, 07:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sukob muslimana i hrišćana u Egiptu

Hrišćani i muslimani sukobili su se na jugu Egipta zbog spora oko izgradnje jedne ckrve, a u sukobu je više ljudi povređeno, navele su snage bezbednosti te zemlje.

Muslimani iz mesta Avlad Kalaf okupili su se juče ispred zemljišta u posedu hrišćana, gde je u toku izgradnja jedne crkve, precizirao je lokalni zvaničnik Asem Hamza, dodavši da je izgradnja te crkve nezakonita.

Muslimani su buldožerima pokušali da sruše građevinu, pa su hrišćani pucali, posle >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << čega su se dve strane sukobile.

Hamza je naveo da su tri muslimana pogođena i da se jedan od njih nalazi u teškom stanju, kao i da jedan hrišćanin ima ubodne rane.

Hrišćani čine oko 10 odsto stanovništva Egipta.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.