Stanovnici Delavera odaju počast sinu Džoa Bajdena

Izvor: Blic, 04.Jun.2015, 14:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stanovnici Delavera odaju počast sinu Džoa Bajdena

Potpredsednik SAD Džo Bajden i njegova porodica danas primaju stanovnike Delavera koji žele da odaju počast bivšem tužiocu te savezne države Bou Bajdenu.

Bo Bajden, najstariji sin američkog potpredsednika, u subotu je preminuo od tumora na mozgu.

Današnji prijem u parlamentu Delavera prvi je u nizu javnih komemoracija preminulom Bajdenu. U subotu će biti održana sahrana na kojoj će predsednik Barak Obama održati govor.

Bo Bajden je posle dva mandata na funkciji državnog tužioca planirao da se kandiduje za guvernera Delavera, ali mu se zdravlje pogoršalo pošto su mu lekari dijagnostifikovali rak na mozgu 2013.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.