Izvor: Mondo, 19.Feb.2013, 11:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Spektakularna pljačka dijamanata u Belgiji
Naoružani pljačkaši ukrali su tokom spektakularne pljačke dijamante vredne 350 miliona evra iz švajcarskog putničkog aviona na aerodromu u Briselu, javila je belgijska državna televizija VRT.
Sinoć između 19.47 i 20 časova četvorica naoružanih muškaraca dovezla su se u dva vozila u trenutku dok se iz transportnog vozila vredna pošiljka prebacivala u putnički avion kompanije "Svis" (Swiss), saopštili su belgijski zvaničnici.
"Muškarci su bili naoružani >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << i maskirani. Nisu se čuli pucnji i niko nije povređen", rekao je portparol tužioca u Briselu, a prenosi Rojters.
Lopovi su se velikom brzinom odvezli posle pljačke i jedno vozilo je policija pronašla, a mediji prenose da je vozilo zapaljeno.
Belgijski mediji prenose da su pljačkaši u roku od svega tri minuta izveli celu operaciju, bez ijednog ispaljenog metka i bez povređenih.
Kako mediji prenose, oni su se u dva automobila probili na pistu aerodroma sve do aviona kompanije "Svis", a onda uz pretnju vatrenim oružjem, ukrali pošiljku sa dijamantima, zlatom i nakitom kompanije "Brinks dajmond end džuleri'' (Brink''s Diamond & Jewelry).
Policija traga za pljačkašima.
(Tanjug/Ilustracija:Guliver/Getty Images/Thinkstock)
Spektakularna pljačka dijamanata vrednih 350 miliona evra
Izvor: NoviMagazin.rs, 19.Feb.2013
Naoružani pljačkaši ukrali su tokom spektakularne pljačke dijamante vredne 350 miliona evra iz švajcarskog putničkog aviona na aerodromu u Briselu.




















