Spasioci u Indoneziji: Sve manje nade

Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 05.Okt.2009, 09:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spasioci u Indoneziji: Sve manje nade

PADANG - Veliki broj spasilaca, vojnika, policajaca i dobrovoljaca opremljenih teškom mehanizacijom juče su konačno stigli u pomoć meštanima koji su golim rukama iskopavali tela poginulih u klizištima u Indoneziji. Jake kiše otežavaju napore spasilačkih timova na zapadu te zemlje gde su više stotina ljudi u četiri sela živi zatrpani u klizištu izazvanom zemljotresom. U selima u okolini grada Padang na zapadnoj obali ostrva Sumatra najmanje 644 osobe su zatrpane i najverovatnije poginule, >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << saopštile su tamošnje vlasti. Humanitarna pomoć i spasilački napori koncentrisani su na Padang, lučki grad sa 900.000 stanovnika.

Zemljotres je bio podjednako razoran u i u oblasti Pariaman koja okružuje grad, gde su se cela brda pokrenula, noseći blato, stene i drveće.

- Možemo da budemo sigurni da su mrtvi. Sada čekamo da ih sahranimo- rekao je potpredsednik Indonezije Jusuf Kala. Prema podacima UN poginulo je 1.100 ljudi.  

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.