Španija produžava karantin

Izvor: NoviMagazin.rs, 18.Apr.2020, 23:43

Španija produžava karantin

Španski premijer Pedro Sančes danas je izjavio da će njegova zemlja, u kojoj je od koronavirusa umrlo više od 20.000 ljudi, produžiti mere zabrane kretanja za još dve nedelje, do 9. maja.

"Učinili smo najteže, zahvaljujući odgovornosti i društvenoj disciplini (...) najteži trenuci su ostali iza nas, ali je uspeh i dalje nepotpun i krhak", rekao je Sančes i pozvao da se sve "ne dovodi u opasnost ishitrenim odlukama".

Lider španskih socijalista je rekao i da >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << će mere karantina za decu biti ublažene da bi najmlađi mogli da izlaze "na kratko svakog dana" od 27. aprila. Zabrana kretanja u Španiji je uvedena 14. marta.

Do sada su samo odrasli mogli da napuštaju kuće zbog posla, kupovine hrane i lekova, posete lekaru i kratke šetnje s psom.

Sančes je naveo da će produženje vanrednog stanja biti praćeno novim restriktivnim merama u maju, pre "razumnog i postepenog" ukidanja mera a sve u cilju suzbijanja epidemije i da bi mere mogle varirati od regiona do regiona.

"Ako bude potrebno, ponovo ćemo pojačati zaštitne mere", upozorio je španski premijer.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.