Izvor: B92, 26.Avg.2011, 18:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Somalija:Pobunjenici ubili 11 osoba

Mogadiš -- Islamistički pobunjenici u Somaliji ubili su u protekle dve nedelje najmanje 11 civila u Mogadišu tako što su im odsekli glave.

Preplašeno stanovništvo smatra da je to učinjeno da bi se pokazalo da pobunjenici i dalje deluju u prestonici, i nakon povlačenja iz baza u ovom gradu ranije ovog meseca.

"Svaki dan se budimo i zatičemo obezglavljena tela na ulicama. Oni (ubice) sebe nazivaju muslimanima, a rade ono što Alah zabranjuje", kazao je jedan od stanovnika >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << glavnog grada Somalije, javio je AP.

Islamistička grupa Al-Šabab povukla se iz svojih baza u Mogadišu pošto su je potisnule snage Afričke unije koje pomažu slaboj vladi ove zemlje koja ima podršku Ujedinjenih nacija.

Ekstremisti su napuštanje prestonice nazvali "taktičkim povlačenjem" i rekli su da će i dalje izvoditi operacije u prestonici.

Stanovništvo je apelovalo na vladu i snage Afričke unije da obezbede grad.

Misija Afričke unije u Somaliji traje od februara 2007. godine. Somalija nema funkcionalnu vladu od 1991. godine, a najmanje pet njenih oblasti trenutno su pogođene sušom i glađu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.