Izvor: B92, 18.Jun.2010, 17:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sojuz pristao uz svemirsku stanicu

Bajkonur -- Ruska svemirska kapsula Sojuz sa jednim ruskim i dvojicom američkih astronauta pristala je uz Međunarodnu kosmičku stanicu (MKS).

Raketa nosač Sojuz-FG poletela je sa kapsulom sa kosmodroma u Bajkonuru u Kazahstanu u sredu u 1.35 po moskovskom vremenu.

Posadu Sojuza čine ruski kosmonaut Fjodor Jurčihin i američki astronauti Šenon Voker i Daglasa Vilok.

Tokom misije na MKS koja će trajati pet meseci, njih trojica će obaviti istovarivanje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nekoliko ruskih kargo letilica Progres i dve američke svemirske letice i učestvovati u mnogim naučnim eksperimentima, pre svega iz oblasti geofizike i medicine.

Takođe će obaviti testiranje sistema za prevenciju katastrofa, prenele su strane agencije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.