Izvor: S media, 22.Nov.2012, 08:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Snažan zemljotres pogodio Čile

Snažan zemljotres jačine 6,1 stepen po Rihteru pogodio je danas centralni deo Čilea, a za sada nema izveštaja o žrtavama ili materijalnoj šteti.

Epicentar potresa nalazio se u luci San Antonio, oko 132 kilometara zapadno-jugozapadno od prestonice Čilea, saopštio je Američki geološki zavod.

Zgrade u Santjagu su se ljuljale gotovo minut, a mnogi građani su istrčali na ulice u panici.

Službe za vanredne situacije su, međutim, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << saopštile da za sada nema izveštaja o oštećenjima infrastrukture i odbacile mogućnost pojave cunamija, preneo je AP.

U zemljotresu jačine 8,8 stepeni po Rihteru, 2010. godine, jednom od najjačih zabeleženih u Čileu, i cunamiju koji je usledio, poginula je 551 osoba i uništeno 220.000 kuća.

Materijalna šteta iznosila je 30 milijardi dolara ili 18 odsto bruto domaćeg proizvoda Čilea.

(S media, Tanjug)

Foto: guliver/thikstock

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.